Zdradzamy temat hackathonu HACK HEROES!


Przypominamy, już za tydzień startujemy ze zmaganiami w ramach hackathonu HACK HEROES. Tymczasem już teraz możecie zacząć zastanawiać się nad pomysłem na swój projekt. Tematem przewodnim pierwszego hackathonu HACK HEROES będzie SMART CITY, czyli rozwiązania technologiczne dla e-miasta, które mają sprawić, żeby w Waszych miastach jeszcze lepiej się żyło.

Główne założenie smart city jest takie, żeby miasto poprzez nowe technologie, tworzyło z mieszkańcami sprawny organizm. Można przez to rozumieć naprawdę wiele rzeczy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Idea inteligentnego miasta ma na celu poprawę działań w takich dziedzinach jak: łączność, infrastruktura, zdrowie, turystyka, ekologia, urząd, energia, transport, kultura, rekreacja. 

Macie już jakieś pomysły? Jeśli nie, nie martwcie się, w ciągu tygodnia poprzedzającego hackathon będziemy Wam prezentować inspirujące przykłady aplikacji, które sprawiają, że miasta są bardziej smart. Możecie również skonsultować swój pomysł jeszcze przed rozpoczęciem hackathonu, pisząc na maila kontakt@media30.pl.

Tymczasem, przypominamy, formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego facebookowego fanpejdża, na którym podczas Tygodnia Kodowania również będzie okazja, żeby wygrać nagrody: https://www.facebook.com/apki.org/

 


Opublikowane 2016-10-07 19:42:59

Autor: bmatuszek