O serwisie

Platforma apki.org to pierwsza w Polsce interaktywna platforma do nauki programowania. W najbliższym czasie uruchomione zostaną kursy z języków Python, Javascript, C#, Ruby. Jednak apki.org to nie tylko możliwość nauki poprzez kursy, ale także bezpośredni kontakt z doświadczonymi programistami i wymiana opinii poprzez forum.apki.org. Na platformie w najbliższym czasie pojawią się także materiały edukacyjne oraz tzw. baza wiedzy, która będzie sukcesywnie aktualizowana.

Dla kogo jest nasza platforma? Przede wszystkim dla każdego, kto ma ochotę nauczyć się jakiegokolwiek języka programowania. Na naszej aplikacji miejsce znajdzie zarówno osoba, która nie miała dotychczas styczności z programowaniem jak i programista, który chciałby poszerzyć swą wiedzę.

Apki.org zostało stworzone i jest prowadzone przez fundację Media 3.0. Naszą misją jest budowanie społeczeństwa informacyjnego oraz dbanie o otwartość i przejrzystość życia publicznego, dlatego na naszej platformie staramy się podkreślać możliwości wykorzystywania narzędzi webowych czy mobilnych do rozwiązywania problemów społecznych czy to w formie komercyjnego projektu czy działań non-profit.

Serwis aktualnie znajduje się w wersji Beta, dlatego prosimy o wszelkiego typu informację zwrotną, uwagi lub propozycje kierować poprzez naszą stronę kontaktową